SWLi nie będzie…

Początkowo chciałem, żeby na katalogach można było zarabiać co najmniej na dwa sposoby: reklamy kontekstowe / sieci afiliacyjne (przez kod JavaScript) oraz przez systemy wymiany linków (SWL) lub ich sprzedaży (np. LinkLift) - przez kod HTML/PHP umieszczony w stopce na każdej podstronie.

Od tego pomysłu na szczęście odwiódł mnie Kruzyk - doświadczony pozycjoner, który z SWLami ma spore doświadczenie (ostatnio zdaje się niekorzystne ;) ). Ponadto zwrócił uwagę na fakt, że udostępnienie powieżchni pod SWLe przyciągnie do systemu spamerów i obniży jakość stron w “oczach Google” ;).

Również Mendax w tym wpisie udostępnił dosyć wiarygodny test, z którego wynika że ilość linków wychodzących obniża pozycję strony (katalogu) w tej wyszukiwarce.

SWLi zatem w katalogach nie będzie. Możliwości umieszczenia własnych linków też raczej nie. Jednak powierzchnia reklamowa pozostanie do dyspozycji właściciela katalogu poprzez kod JavaScript.

Jak radzicie ją zagospodarować? Czekam na opinie i komentarze.

Tags: , ,

Subscribe without commenting

5 Responses to “SWLi nie będzie…”

 1. Krzysztof Lis Says:

  No nie wiem — jak dla mnie powinna być konieczność ustawiania paru własnych linków. Niech to będzie chociaż 2-3 linki…

 2. bibi88bibi Says:

  Z tymi reklamami to bardzo dobry pomysł. SWL wyrzucić, tak. Google od jakiegoś czasu już próbuje banować w jakiś sposób pozycjonerów, ale i tak niedługo będą nowe sposoby, heh :) Co do swoich linków, nie głupi pomysł. Lecz niech nie będzie ich za dużo. 2-3 jak powiedział kolega wcześniej wystarczy spokojnie.

 3. admin Says:

  Nie wiem czy coś dadzą… Tzn. coś na pewno, ale np. jeżeli masz stronę o malarstwie a system umieści na Twoim serwerze np. katalog o motoryzacji - nie będzie to zbyt sensowne powiązanie tematyczne…

  No ale 3 linki tylko na stronie głównej chyba nie zaszkodzą - nawet jeżeli nie będą zbytnio powiązane.

 4. Jacek Krużycki Says:

  2-3 linki maksymalnie i TYLKO na stronie głównej jeszcze mogą ujść :)
  Ale do tego warto zautomatyzować sprawdzanie tej ilości linków wychodzących… zastanawiam się jak, skoro ze strony głównej przecież pewnie też będą wychodzić linki do wpisów na blogach. Przecież nie warto dodawać jakiejś klasy linkom własnym lub blogowym bo to łatwa pożywka dla Google…

 5. Jacek Krużycki Says:

  PS. uaktualnij do mnie linki proszę :)
  Zmieniłem domenę z kruzyk.eofe.info na jacek.kruzycki.pl

Leave a ReplyObronę adresów e-mail przed robotami zapewnia WP Mail Anty SPAM