Jaki przelicznik zastosować?

Tymczasowo, jak już wiecie, obowiązywać będzie zasada 1 blog = 1 katalog; czyli żeby promować jednego bloga trzeba będzie udostępnić Systemowi jeden katalog. Tak samo w drugą stronę - jeżeli chcesz mieć katalog, musisz wprowadzić do systemu nowego bloga.

Jest jednak ona dosyć “ułomna” - bloger, który prowadzi jednego wartościowego bloga, który generuje Systemowi dużo treści będzie zapewne chciał mieć większe możliwości w zakresie zarabiania na katalogach. Z drugiej strony - “zapomniane” blogi dają użytkownikom możliwość stawiania wielu katalogów…

Jakie jest więc rozwiązanie tego problemu? Myślę, że “1 blog = minimum 1 katalog”, to znaczy że aktywni blogerzy (którzy wygenerują ileśtam treści miesięcznie) będą jako “bonus” otrzymywać możliwość założenia dodatkowych katalogów. Skoro jeden wpis ma być umieszczony w więcej niż jednym katalogu (zakładam, że max. 5), treści do umieszczenia będzie więcej niż katalogów - stąd możliwość założenia dodatkowych katalogów.

Chya że macie jakieś inne pomysły odnośnie przelicznika? Czekam na propozycje i komentarze.

Tags: ,

Subscribe without commenting

3 Responses to “Jaki przelicznik zastosować?”

 1. Krzysztof Lis Says:

  To, że wpis musi się pojawić w kilku katalogach, nie oznacza, że musi być ich więcej, po prostu każdy katalog będzie pobierać wpisy z kilku blogów i publikować odpowiednio więcej wpisów.

  Proponuję taką analizę, przykładowo.

  Zakładamy, że każdy wpis trafia do 5 katalogów. Następnie zakładamy, że częstotliwość pojawiania się wpisów w katalogu wynosić ma 1 wpis dziennie. A zatem, musisz publikować wpisy nie rzadziej, niż co 5 dni, aby Twój jeden katalog pobierał tyle wpisów, ile Ty dajesz ze swojego bloga.

  I można na przykład wstrzymać przesyłanie wpisów z systemu do katalogu, jeśli ktoś się opóźnia z pisaniem treści.

  Jeśli napisałem zawile, wyjaśnię. :)

 2. admin Says:

  Sprytne :) Dzięki za propozycję :-)
  Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

 3. Zen Vantalye Says:

  Ja mam pomysł żeby umożliwić również przyjęcie blogów na platformie wordpress.com wystarczy że zezwoli się na umieszczenie np.obrazka w feedzie publikowanym(goście nie mogą tam nic zamieścić tak jak na stronie)

Leave a ReplyObronę adresów e-mail przed robotami zapewnia WP Mail Anty SPAM