Grey SEO?

Staram się jak mogę, żeby System był wartościowy dla użytkowników i wyszukiwarek. Jednak według Google wyszelkie metody automatycznego pozyskiwania linków to tzw. “black hat”, czyli techniki zabronione.

Przystępując do systemu ryzykujemy więc, że Google się o nim dowie i np. wyindeksuje katalogi, przez co spadną pozycje stron, do których prowadziły z nich linki.

Zastanawiam się, jak mogę podnieść wartość katalogów nie tylko “w oczach” algorytmu Google, ale również w oczach zespołu Google Search Quality Team i użytkowników.

Na pewno obdarzenie linków wychodzących atrybutem rel=”nofollow” byłoby w 100% zgodne z polityką wyszukiwarek, ale nie o to w Systemie chodzi ;)

Myślę że niedługo (nie odrazu, ale po pewnym czasie od startu) wprowadzona zostanie możliwość moderowania katalogów przez właścicieli. Będzie można usuwać źle zakwalifikowane lub naruszające regulamin wpisy. Autorzy tych wpisów otrzymywać będą ostrzeżenia, a jeżeli systuacja się powtórzy - zostaną wykluczeni z Systemu.

Co o tym myślicie?

Jakie jeszcze macie pomysły, żeby System był bardziej “white hat”?

Bo na razie to mamy chyba grey SEO…

Tags: , , , , , , , , ,

Subscribe without commenting

3 Responses to “Grey SEO?”

 1. Zen Vantalye Says:

  “wprowadzona zostanie możliwość moderowania katalogów przez właścicieli. Będzie można usuwać źle zakwalifikowane lub naruszające regulamin wpisy. Autorzy tych wpisów otrzymywać będą ostrzeżenia, a jeżeli systuacja się powtórzy - zostaną wykluczeni z Systemu.” tzn.właściciel katalogu będzie mógł karać autorów wpisów nawet jeśli nie słusznie właściciel katalogu uznał to za niewłaściwe?

 2. admin Says:

  Niezupełnie - oczywiście przed “banem” najpierw sam zapoznam się z sytuacją, bo może być np. tak jak obawiał się Krzysztof - że jeden tag pasuje do kilku kategorii, wtedy jest to wina Systemu a nie blogera.

  Generalnie chodzi mi o to, żeby właściciele katalogów mieli możliwość pewnej władzy nad nimi i żeby też w pewnym sensie czuli się za nie odpowiedzialni - a nie tylko zdawali się na moc lub niemoc algorytmu.

  Jest to ważne, bo np. jeżeli w katalogu wyświetlają się reklamy kontekstowe lub PP, to jeżeli będą tam niestosowne wpisy - właściciel katalogu może “wylecieć” z PP za te treści :/

 3. Jacek Krużycki Says:

  No jak Zen Vantalye się zainteresował systemem to lepiej dobrze go zabezpieczyć ;)
  A najlepiej wciągnij go do projektu :P

  Zen - bez urazy :)

Leave a ReplyObronę adresów e-mail przed robotami zapewnia WP Mail Anty SPAM