FAQ, czyli odpowiedzi na kilka pytań użytkowników

Dziś rozwieję kilka wątpliwości pojawiających się w komentarzach na tym blogu i w mojej skrzynce e-mailowej. Zaczynamy:

 1. Czy mogę zmienić nazwę domeny dla katalogu?
  Możesz (a nawet powinieneś!) ją zmienić - bo ma końcówkę “twojadomena.pl” ;) Pierwszy człon (sub.) też możesz zmienić, ale zalecam pozostanie przy tej nazwie lub wymyślenie synonimu - bo wpisy o takiej właśnie tematyce będą tam dystrybuowane. Jednocześnie proszę dokładnie przemyśleć tę nazwę, bo po aktywacji katalogu nie będzie można jej zmienić.
 2. Czy mogę utworzyć katalog “pod swoje wpisy”, tzn. do którego dystrybuowane będą wpisy z moich blogów?
  Generalnie TAK. Jest jednak pewne zabezpieczenie w systemie, które uniemożliwia wysłanie wpisów z bloga postawionego na danej domenie i danym serwerze (IP) do katalogu postawionego na tej samej domenie i tym samym IP. Wszystko po to, żeby linki prowadzące do blogów były bardziej wartościowe :)
 3. Dodałem katalog, wgrałem plik zombi.php i co dalej?
  Sprawdź czy plik zombi.php ma prawa 755 lub po prostu wykonaj polecenie (np. z linii komend w Total Commanderze):
  chmod 0755 zombi.php
  Sprawdź jeszcze czy katalog nadrzędny (ten w którym znajduje się plik zombi.php) ma prawa 755 lub 777 - jeżeli nie, zrób to analogicznie jak dla pliku zombi.php
  To już wszystko :) Po kilku (2-3) dniach katalog powinien “napełnić się contentem” i dobrze działać. Jeżeli tak nie jest - daj mi znać.
 4. Czy mogę katalog umieścić w podkatalogu mojego serwisu, czy musi być dla niego specjalna subdomena?
  Niestety na razie system nie obsługuje umieszczenia katalogu w podkatalogu serwisu i musi on się znaleźć w oddzielnej subdomenie. Myślę, że dla większości nie będzie to problemem. Inni - mogą zakładać katalogi na darmowych hostingach w domenie sponsora.
 5. Czy mogę sam wykonać layout katalogu?
  Oczywiście. Jeżeli znasz się na HTMLu i PHP, nie ma problemu żebyś sam zaprojektował layout katalogu. Zgłoś się do mnie po szczegóły jak to zrobić (). Jednak z tworzenia własnych layoutów nie ma innych korzyści niż unikalny wygląd. Zabronione jest używanie w linków bezpośrednich (można tylko z rel=”nofollow”) oraz innych
  form reklamowych (te powinno się podawać przez panel edycji w systemie).
 6. Czy opłaca się zapraszać konkurencję do iLink.pl?
  Zgadzam się z komentarzem Jacka Krużyckiego - blogerzy nie konkurują ze sobą, a raczej uzupełniają lub prezentują różne punkty widzenia na daną sprawę. Dlatego właśnie iLink nie zagraża utracie Twojego autorytetu jako blogera, a “wymiana linków” przez System może dać taką korzyść, że na niszowe hasła twój blog pojawi się o kilka pozycji (a nawet stron!) wyżej niż gdybyś nie korzystał z Systemu. Chyba już wiesz, jak przełoży się to na ruch na Twoim blogu i jego potencjalne zarobki? :)

Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania - proszę pisać poniżej w komentarzach. Na wszystkie postaram się w miarę szybko odpowiedzieć. Jakby mi się nie udało - piszcie na email: Chcę rozwiązać wszystkie Wasze problemy zanim wprowadzę wymóg posiadania takiej ilości katalogów - jaką ma się ilość blogów.

Tags: , ,

Subscribe without commenting

3 Responses to “FAQ, czyli odpowiedzi na kilka pytań użytkowników”

 1. Jacek Krużycki Says:

  Proponuję zmianę nazwy pliku zombie.php na jakąkolwiek inną, unikalną (losową) tak, żeby nie dało się jej “wyłapać”. Inaczej będzie jak z SWLami :)
  Katalogi zostaną “wykryte” i po “zabawie”.

 2. admin Says:

  Dobry pomysł, pomyślę nad tym :)

 3. Flanker Says:

  Wydaje mi się, że powodem małej ilości blogów jest nasze lenistwo, każdy myśl, że doda blog i ma załatwione darmowe pozycjonowanie.
  Powinieneś raczej pomyśleć nad jakimś ograniczeniem (karą) dla osób, które posiadają więcej blogów niż katalogów.

Leave a ReplyObronę adresów e-mail przed robotami zapewnia WP Mail Anty SPAM