Ważne zmiany w Systemie

Dziś w Systemie zrobiłem kilka ulepszeń:

 • weryfikacja bloga nie wymaga już wpisywania kodu do sekcji <head>, tylko w dowolnym miejscu strony głównej - czyli możesz utworzyć nowy wpis (lub wyedytować najnowszy) i umieścić kod weryfikacyjny na początku źródła wpisu lub (choć jest to dosyć nieprofesjonalne)  w edytorze wizualnym (powinno działać;)
 • rejestracja w Systemie możliwa jest tylko na zaproszenie wcześniej zarejestrowanych użytkowników - jeżeli chciałbyś zaprosić do Systemu zaprzyjaźniony blog lub blogera - wygeneruj zaproszenie i prześlij je tej osobie. Oczywiście proszę nie zapraszać pracowników firm tworzących wyszukiwarki internetowe ;)

W planach mam jeszcze następujące zmiany:

 • właściciele katalogów otrzymają dodatkowy bonus za założenie katalogu w postaci podstrony, gdzie będą mogli umieszczać własne linki, linki z wymiany linków itd. Strona ta jest linkowana ze wszystkich podstron katalogu, więc będzie miała dużą wartość dla wyszukiwarek
 • weryfikacja poprawności instalacji katalogu - w edycji katalogu wprowadzę przycisk, dzięki któremu jednym kliknięciem dowiesz się czy katalog jest prawidłowo zainstalowany

Gdy powyższe zmiany zostaną wprowadzone - powiadomię w komentarzu do tego posta (możesz zapisać się na subskrypcję).

Jeżeli masz jeszcze jakieś pomysły jak ulepszyć System - pisz śmiało poniżej.

PS. Dzięki Zen Vantalye iLink jest bezpieczniejszy :-)

Tags: , , , ,

Subscribe without commenting

9 Responses to “Ważne zmiany w Systemie”

 1. Flanker Says:

  Nie przypominam sobie, aby było coś takiego jak weryfikacja bloga. Ja nie dokonywałem żadnej weryfikacji. O co chodzi?

 2. Flanker Says:

  Za szybko napisałem poprzedni komentarz, moje uwagi co do wpisu:
  - fajnie, że zamknąłeś rejestracje, mam tylko pewne obawy czy to w pewnym stopniu nie zamknie dopływu kolejnych użytkowników (blogów),
  - jedna podstrona bonusowa to moim zdaniem zdecydowanie za mało, na twoim miejscu zastanowiłbym się nad wprowadzeniem przymusu uruchomienia katalogu, bez tego nie ruszyłaby promocja bloga. Taki katalog powinien być przynajmniej zaindeksowany przez Google.

  Pozdrawiam

 3. Zen Vantalye Says:

  Proponuję również w jakiś sposób linkować również katalogi ,bo aktualnie to można sobie nawet i 200 postawić(może dynamiczne subdomeny?),ale co z tego jak nie jest to zindeksowane.

 4. admin Says:

  @Flanker:

  - dopływ użytkowników ostatnio i tak był niewielki i w porównaniu z ryzykiem jakim jest potencjalne zainteresowanie właścicieli wyszukiwarek, lepsze będzie ograniczenie rejestracji na zaproszenie. Poza tym może więcej osób zacznie polecać iLinka oferując - bądź co bądź - unikalne zaproszenia na swoich blogach

  - przymus oczywiście będzie, ale chcę żeby ludzie robili to z ochotą - tylko wtedy będziemy mieli pewność, że katalogi zostaną dobrze wypromowane/podlinkowane. Od uruchomienia katalogu do zaindeksowania w Google mija trochę czasu, a i to nie jest wyznacznikiem czy katalog jest wartościowy dla Googla… myślę że po jakimś czasie (ok. 6 m-cy) uruchomię sprawdzanie PR katalogów i te poniżej 1 będą blokowane.

 5. admin Says:

  @Zen Vantalye właśnie o to chodzi, żeby właściciele linkowali te katalogi - bo z reklam mogą mieć dochody i dostają dodatkowy content na swoje domeny.

  Odnośnie dynamicznych subdomen - System tego nie obsługuje :( - tzn. jeżeli subdomeny kierują na ten sam katalog na serwerze (wildcard), to działał będzie na wszystkich subomenach tylko jeden katalog (ostatnio dodany).

 6. admin Says:

  Można już weryfikować katalogi i edytować wspomnianą podstronę.

 7. Jacek Krużycki Says:

  Bardzo dobry pomysł z zamknięciem dostępu!

  Blogosfera to dość hermetyczna grupa więc przekazywanie zaproszeń wg mnie jest dużo lepszym rozwiązaniem. Uważam też, że powinno się dać od 3 do max 6 zaproszeń do rozdysponowania. Na pewno nie więcej. Wtedy takie zaproszenie ma jakąś wartość dla “dawcy” (nie roześle zaproszenia byle komu) jak i dla “biorcy” (otrzymanie zaproszenia wiązać się będzie z prestiżem, satysfakcją i wrażeniem przynależenia do jakiejś elitarnej grupy ;)).

  A kółko i tak się prędzej czy później zamknie. Chodzi tylko o zamknięcie dostępu dla osób niepowołanych :)

 8. bibi88bibi Says:

  Mam pytanie co do umieszczania blogów. Mogę je dodawać, ale co zrobić, aby usunąć dany blog? Np. zmieniłem adres lub całkowicie już go usunąłem z neta. Przydała by się taka opcja.

 9. Zen Vantalye Says:

  Z tego co się orientuje to jedyna metoda na usunięcie bloga to kontakt z administratorem systemu wymiany treści.

Leave a ReplyObronę adresów e-mail przed robotami zapewnia WP Mail Anty SPAM